Jan Jakub Kolski

7,6
1 375 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jan Jakub Kolski

Jańcio Wodnik i Wenecja, te dwa filmy dadzą stałe miejsce w panteonie najlepszych polskich reżyserów. O Pasikowskim już mało kto pamięta.

aabraq

Kolski przy Pasikowski to niebo a ziemia...
Kolski ma swój niepowtarzalny styl, pięknie portretuje ludzi na tle przyrody - zawsze mówi o ciekawych i bliskim każdemu rzeczach.
A Pasikowski to butny "twórca", którego filmy są co najwyżej średnie.

madz20

Twórczość Pasikowskiego, tak się ma do dziel Kolskiego jak muzyka biesiadna do muzyki Chopina. Najsmutniejsze jest to, że pożeracze pop cornu obwołują się znawcami kina :)
Ale, dzięki Bogu, to nie filmwebowi "znawcy kina" decydują o przyznawaniu prestiżowych nagród.

aabraq

"Twórczość Pasikowskiego, tak się ma do dziel Kolskiego jak muzyka biesiadna do muzyki Chopina." dobre, dobre, nie wiem, co lepsze: przyrównanie Pasikowskiego do muzyki biesiadnej czy Kolskiego do muzyki Chopina ;)

aabraq

Kroll i Psy, te dwa filmy dadzą stałe miejsce w panteonie najlepszych polskich reżyserów. O Kolskim już mało kto pamięta.

aabraq

Marna prowokacja.Dzięki "Psom" Pasikowski nigdy nie zostanie zapomniany.

Znawca kina

Większość nie zapomni go za Pokłosie.

aabraq

Widzę,że Pokłosie oceniłeś 1/10.To jest ocena przyznana na zasadzie złośliwości (na złość babci odmrożę sobie uszy)

Znawca kina

O, Bruce Wszechwiedzący się znalazł :)

aabraq

jeśli uważasz,że się mylę to napisz dlaczego oceniłeś tak nisko ten film.

Znawca kina

Bo to nie jest film Kolskiego.
Podejrzewam też że pan aabraq cierpi na syndrom małego Żyda tylko przechodzi to trochę delikatniej niż jego koledzy piszący bluzgi pod adresem Pasikowskiego.
Każdy ma prawo do własnej oceny filmu chociaż też mnie ciekawią takie radykalne oceny.

gacek776

O czym tu pisać?
Skromny „Mój rower" z Arturem Żmijewskim i Michałem Urbaniakiem pokonał „Pokłosie" w box office'ach. Ale w Izraelu kina będą pękać w szwach. Proponuję Pasikowskiemu nowy temat na film: http://niezalezna.pl/38352-izraelscy-kibice-do-siostr-radwanskich-katolickie-si

aabraq

dlaczego nie odpowiadasz,nie chcesz się ośmieszyć ?

aabraq

Rozumiem,że oceniając Pokłosie 1/10 brałeś pod uwagę scenariusz,aktorstwo,muzykę,itd.czyli wszystkie rzeczy które składają się na całość filmu ?

aabraq

no i co tchórzu boisz się odpowiedzieć ? nie masz żadnych argumentów ? To po co zakładasz temat ? Schowałeś się tak jak szczury chowają się po kanałach i nie chcesz wyjść.Jesteś najbardziej żałosnym użytkownikiem filmwebu jakiego spotkałem.

Znawca kina

Choć nie zgadzam się ze wszystkimi opiniami aabraqa i nie lubię się wtrącać między wódkę a zakąskę, to jednak po tym co przeczytałam muszę wyrazić swoją antypatię do Twojej osoby jaką wywołąły we mnie te licznę mądrałkowate wypowiedzi i nick. aabraq słusznie wycofał się z dyskusji, bo to jak rozmowa z małpą o sztuce Picassa!Do twórczości Kolskiego potrzeba szczególnej wrażliwości widza i inteligencji, Tobie jak dla mnie brakuje i jednego i drugiego, dlatego nie rozumiesz kompletnie jej geniuszu.Ot co!Kochaj tego swojego Pasikowskiego i innych geniuszy,których wymieniłeś w innym wątku,nikt Ci nie broni!rozwijaj to swoje "znastwo" na ich forach,a kolskiemu i jego fanom daj spokój!

qqlecka

Nieładnie tak pisać o kimś kogo się nie zna,że brakuje mu inteligencji.O twojej inteligencji wypowiadać się nie zamierzam bo cię nie znam ale na pewno po twoim wpisie mogę stwierdzić,że brakuje ci ogłady.

Znawca kina

Nieładnie?Ogłady? Mam wrażenie, jakbym słyszała panią pouczającą przedszkolaka.Zdążyłam zauważyć, że przyjmujesz w stosunku do wszystkich, którzy krytykują to co piszesz i wyciągają z tego wnioski pozycję nieznoszącego sprzeciwu nauczyciela. Twój nick również świadczy o Twoim nadęciu."Pan Znawca Kina" hehe dobre sobie,to, że obejrzałeś tyle filmów ile obejrzałeś nie znaczy,że na kinie się znasz. Zauważ że przynajmniej zwracam się do Ciebie z dużej litery,choć zastanawiam się czy powinnam, jeśli już coś piszesz o ogładzie...

qqlecka

Z wielkiej litery to można pisać list do babci,nie ma sensu za bardzo sobie słodzić,chodzi mi tylko o podstawowe zasady dobrego zachowania.Zwracasz się do mnie z wielkiej litery co oznacza,że teoretycznie masz do mnie szacunek a z drugiej strony okazujesz brak tego szacunku pisząc,że brakuje mi inteligencji.To Rozdwojenie osobowości czy celowy złośliwy zabieg ?
Jeśli chodzi o mój nick to mógłbym przecież mieć inny np."Wielki Znawca kina" albo "Wybitny Znawca kina" a tak jestem tylko zwykłym znawcą kina i mam do tego duży dystans,wszystkie inne nicki jakie chciałem były pozajmowane i wymyśliłem sobie taki....

Znawca kina

Czytaj ze zrozumieniem,brakuje Ci inteligencji do zrozumienia tych filmów,przynajmniej tak wynika z tego co piszesz,i tyle!Pisząc o Kolskim że jest pomyłką polskiej kinematografii,obrażasz też ludzi którzy dawali mu nagrody,nie wspominając już o jego fanach i widzach.Oni wszyscy się pomylili, tak?I to nie raz,nie dwa a wiele,wiele razy. Naprawdę taka opnia ośmiesza Cię, nie sądzisz? Człowiek inteligenty najpierw by się zastanowił:mnie to nie kręci,ja tego nie rozumiem,no ale skoro jest rzesza ludzi, która ceni jego dorobek, skoro wciąż zdobywa uznanie i nagrody, to znaczy, że jest jednak coś warty. Ja Cię nie zamierzam nawracać i tłumaczyć Ci co tracisz mając taki stosunek.Masz prawo!Ale jeśli chcesz być brany na poważnie,jako intetligenty człowiek to zastanów się zanim znów coś takiego napiszesz. A co do Nicku to nie zmieniam zdania,Znawca to dla mnie dużo powiedziane,nie trzeba do tego wyniosłych przymiotników,żeby brzmiało butnie.

qqlecka

Inteligencji do zrozumienia filmów Kolskiego ? nie ośmieszaj się.Jeśli już czegoś mi brakuje,żeby zrozumieć te bajeczki to bujnej wyobraźni.Oczywiście jest bardzo dużo osób które lubią Kolskiego ale to o niczym nie świadczy bo np.ojca dyrektora,Dodę,Kasię Cichopek też lubi wiele osób.

"Człowiek inteligenty najpierw by się zastanowił:mnie to nie kręci,ja tego nie rozumiem...."

Znowu sugerujesz,że nie jestem inteligentny.Nie wiem skąd się to u ciebie bierze ? To jest jakiś sposób wywyższania się czy obrażanie w bardzo lajtowej formie ?

Daj już spokój z tym moim nickiem,pisałem już,że sam mam do tego duży dystans ale ty bierzesz wszystko na śmiertelnie poważnie,musisz się wyluzować.Może jeszcze zaraz się czepisz mojego awatara i zasugerujesz np. że jestem alkoholikiem ?

Znawca kina

myślałam,że jednak jesteś ciut mniej ograniczony,ale po tym co napisałeś, doszłam do wniosku,że nie będę się powtarzać ani rozwijać bo to bez sensu, aabraq ma rację,ignorancja i brak polemiki to jedyne wyjście,do miłego niezobaczenia więcej :)

qqlecka

jeśli się nie ma poważnych argumentów do dyskusji to najłatwiej napisać swojemu rozmówcy,że brakuje mu inteligencji albo,że jest ograniczony.Jeśli przemyślisz swoje postępowanie i będziesz chciała podyskutować na argumenty to jestem do dyspozycji.
Nieładnie się zachowałaś bo bezpodstawnie próbowałaś zrobić ze mnie człowieka ograniczonego bez inteligencji ale wybaczam ci to gdyż nie wiedziałaś co czynisz.
Życzę ci żebyś potrafiła obiektywnie ocenić drugiego człowieka albo najlepiej żebyś go nie oceniała wcale jeśli go nie znasz i oczywiście życzę dużo więcej luzu.

qqlecka

qqlecka, jeżeli nie zignorujesz gościa to nie da Ci spokoju. Facet należy do tego gatunku zakompleksionych ludzi, którzy muszą mieć ostatnie zdanie, gdyż inaczej nie zasną :)

aabraq

Pozdrawiam internetowego tchórza,który się boi podjąć dyskusji.

aabraq

tu mam jeszcze coś dla takich ludzi jak ty,którzy filmowi Pokłosie dają 1/10 ośmieszając się i kompromitując się całkowicie:
http://www.filmweb.pl/film/Pok%C5%82osie-2012-624892/discussion/G%C3%B3wno+mnie+ obchodz%C4%85+%C5%BBydzi%2Clewaki%2Cmoherowe+berety+i+ca%C5%82a+ta+zasrana+polit yka.,2224095

aabraq

Nie rozumiem porównywania tych dwóch reżyserów i ich filmów. Kreca zupełnie inne filmy. Uwielbiam Kolskiego, ale cenie tez Pasikowskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones