PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853969}
5,1 469
ocen
5,1 10 1 469
4,0 5
ocen krytyków
Republika dzieci
powrót do forum filmu Republika dzieci

Dziadersi kontra dzieci….
Dla jakiego widza a może lepiej zadać pytanie dla kogo i dzięki komu powstał zamysł stworzenia tego filmu ?
Dzieci postrzegają inaczej.
Nie są im potrzebne zachwyty nad grą aktorską, czy postaci są wyraziste, co ma reżyser do przekazania i czy poprzednie dzieła reżysera są lepsze czy gorsze.
Dzieci kierują się emocjami.
Wymyślają podczas zabaw ze sobą rozmaite scenariusze, które dziadersom nie przyszłyby do głowy.
Te scenariusze nie są spójne. Nie mają dziadesowej narracji i czasami nie są dziadersowo logiczne.
A jak się bawią dziadersi z dziećmi?
Narzucają logiczność, systematyczność i właściwe rozwiązania.
A dziecko wbrew logice chce podpierać skałę patykami…
Wplecione przez starszyznę wspaniałe zdjęcia, scenografia i muzyka dopełniły bezmiar dziecięcej wyobraźni.
Dziecko chciało stworzyć inną bajkę niż te znane z typowych, bajkowych powinności.
I stworzyło.
Jan Jakub Kolski ubrał to w filmowe ramy i powstało dzieło, które nie daje mi spokoju…
Kolski podparł moją skałę patykami, bo nie mogła tak zostać bez podparcia…
Spójrzcie na ten film bez dziadersowej krytyki i podpatrzcie czasem jak dzieci się bawią wyobraźnią bez skażenia medialną sieczką.
Pozwólcie im na wymyślanie najbardziej niewyobrażalnych…
Pozwólcie im być Republiką Dzieci…
I jeszcze raz obejrzyjcie ten film.
A potem podpierajcie patykami co tylko Wam wyobraźnia podpowie….


szmarc1102

Dzieci powinny być w szkole.

szmarc1102

Czyli to jest film dla dzieci? A po co obrażać dorosłych, nie da się normalnie czegoś napisać? Dzieci są niewinne i naiwne, kierują się emocjami - ale zanim dorosną, powinny nauczyć się kierować rozumem, bo inaczej w dorosłym życiu będą tylko ofiarami manipulantów.

ocenił(a) film na 10
lifter67

A kto tu obraża dorosłych i pisze nienormalnie? To jest właśnie trafne: Słońce nazywajmy Słońcem a dziadersów dziadersami. Dziadersi pozbawiają dzieci dzieciństwa poprzez wpajanie im ambicji, że mają być najlepsi i to za wszelką cenę, najlepiej poprzez oszustwo, wyrafinowanie i podłość. Ściągaj na sprawdzianach i egzaminach, podkładaj kolegom złe odpowiedzi czy rozwiązania, kłam, szpicluj, donoś, kabluj - a osiągniesz sukces. A jak będziesz już dorosły, to łaź po domach i zbieraj podpisy - zostaniesz radnym itd. I nie bądź ofiarą manipulantów, sam manipuluj innymi a będziesz miał władzę. Tak oto właśnie dziadersi mordują dzieciństwo w dzieciach

ocenił(a) film na 10
szmarc1102

Dla mnie opinie trafiona w sedno. Ja chcę zostać dzieckiem, podpierać skały patykami i jak najczęściej martwić się, że "dzisiaj jest dzisiaj, a potem..." :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones