PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8748}
7,7 3 372
oceny
7,7 10 1 3372
7,4 5
ocen krytyków
Pogrzeb kartofla
powrót do forum filmu Pogrzeb kartofla

"Jest rok 1946. Stary rymarz wraca do swojej wioski z obozu koncentracyjnego. Wraca pełen nienawiści i chęci zemsty na mieszkańcach. A wszystko dlatego, że przyczynili się oni do śmierci jego syna ..." Opis taki mógł stworzyć chyba tylko kompletny idiota albo - co bardziej prawdopodobne - ktoś, kto filmu nie widział na oczy, ewentualnie obejrzał ostatni kwadrans. To nie jest żadna historia zemsty, bohater nie wraca do domu naładowany żadną furią, chce po prostu normalnie żyć. Zemsta jest, owszem, ale po pierwsze: symboliczna, po drugie: pod koniec filmu. Główny bohater chce się po prostu dowiedzieć, dlaczego ludzie, z którymi spędził całe życie nagle uznają go za Żyda, winnego wszelkich klęsk świata, dlaczego palą mu szopę i próbują zabić.

ocenił(a) film na 9
pantograf

No niestety, zgadzam się z Twoją opinią.. Jakis straszny cioł napisał coś takiego - inaczej tej zajawki okreslić się nie da.. Niestety to właśnie ona pojawia się w opisie filmu!!

pantograf

dokładnie! nie ma to jak napisać na okładce filmu zakończenie ... BRAWKA!

użytkownik usunięty
Anouk_4

Nie chodzi o to, że ktoś ujawnił zakończenie, tylko o to, że opis filmu zupełnie nie pasuje do jego treści. Jaka nienawiść? Jaka żądza zemsty? Tak jak napisał autor tematu, Mateusz wrócił pełen pokory, to ludzie w wiosce byli pełni nienawiści, a Mateusz nie wiedział, co było tego przyczyną. Ten, kto dał ten opis i ten, kto go zaakceptował oglądali chyba jakiś zupełnie inny film.

ocenił(a) film na 9

O własnie, jest dokładnie tak jak napisałaś..

ocenił(a) film na 8
pantograf

podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisałeś

ocenił(a) film na 5
zbychoski

i ja

ocenił(a) film na 8
pantograf

to jest niestety pokolenie ludzi "kopiuj i wklej".

ocenił(a) film na 9
pantograf

kpina ten opis...najgorsze, że nikt z adminów nie zdejmuje go. nic mnie tak nie irytuje jak pseudo-fachowość. w końcu każdy z nas, którzy się podpisujemy pod tym, że to co ma być opisem jest absurdalne-mógłby zrobić RZETELNY opis. tylko co z tego, jeśli nikt go nie zmieni;(
pozdrawiam miłośników filmów J.J.Kolskiego

ocenił(a) film na 8
pantograf

bardzo podobny do zacytowanego opis (o rzekomej nienawiści i chęci zemsty na mieszkańcach) znajduje się na okładce VIDEO-CD które posiadam (dystrybucja VISION),

ocenił(a) film na 9
Lukasz_smok

Rany boskie, Lukaszu, masz rację!!! Sięgnąłem do swojego wydania (mam takie samo) i przeczytałem właśnie taki opis. To znaczy, że został oficjalnie zaakceptowany przez dystrybutora, a ten ćwok, który go wymyślił dostał za to kasę. No to już jest granda w biały dzień!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones