PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4752}
7,3 3 195
ocen
7,3 10 1 3195
8,2 4
oceny krytyków
Cudowne miejsce
powrót do forum filmu Cudowne miejsce

realia

ocenił(a) film na 6

A mnie zastanawia w jakich latach obsadzony jest film. Zastanawiałam się między 80' a zaraz po wojnie czyli 50'. Nie oglądałam od początku i może jakieś wskazówki mi umknęły. Ma ktoś jakiś pomysł?

mo12

Nie przejmuj się. To Kolski. On tak robi filmy. Zyskują dzięki temu wymiar uniwersalny i ponadczasowy. Inny przykład to "Jancio Wodnik"

ocenił(a) film na 10
mo12

To jest magiczny realizm, więc posługując się przemądrowanym żargonem, film ten osadzony jest w uniwersalnym pozaczasie ;)

mo12

Chociaż rzeczywiście czas akcji nie ma tu znaczenia, to na upartego można go mniej więcej wyznaczyć. Wskazówek jest kilka, z czego dwie dość precyzyjne:
1. W jednym z dialogów pada słowo "gromada", a taki szczebel podziału administracyjnego istniał w Polsce w latach 1954-72.
2. Podczas mszy zaś ksiądz zwrócony jest twarzą do wiernych, co wskazuje na czasy po II soborze watykańskim, tj. nie wcześniej niż u schyłku roku 1965.

ocenił(a) film na 8
discipline

Czyli można brać pod uwagę początek lat 70.

ocenił(a) film na 8
mo12

A na temat Staszka "Indorka" pada na początku, że to Żyd wyrzucony z transportu jako dziecko; w filmie może mieć jakieś 35 lat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones